newsy

Informacje z rynku, które pozwolą Ci być na bieżąco z informacjami z obszaru dekarbonizacji i redukcji kosztów związanych z ogrzewaniem, chłodzeniem lub energią elektryczną.

najnowsze


Orlen wprowadza na rynek innowacyjną technologię produkcji energii

Grupa ORLEN, jako pierwsza na świecie, komercjalizuje technologię Multifuel, która umożliwia produkcję energii elektrycznej i ciepła z wykorzystaniem wodoru, gazu ziemnego lub ich mieszanki w dowolnych proporcjach i w pełni zautomatyzowanym procesie. Multifuel to innowacyjne rozwiązanie opracowane przez koncern, we współpracy ze spółką Horus Energia, które przyspieszy wykorzystanie paliw alternatywnych w przemyśle, przyczyniając się do redukcji emisji CO2 w tym sektorze.

czytaj więcej

POLACY NIE WIEDZĄ, ILE ZUŻYWAJĄ PRĄDU. ZASKAKUJĄCE WYNIKI BADANIA URE

Polacy nie potrafią oszacować, ile zużywają energii elektrycznej. Przyznało się do tego blisko 80 proc. ankietowanych w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Urzędu Regulacji Energetyki. Co więcej, badani nie wiedzą, ile wynosi cena mrożona energii elektrycznej, która obecnie obowiązuje.

czytaj więcej
Ładowanie...

archiwum


Brakuje miedzi dla sektora OZE

Amerykańscy geolodzy ostrzegają: bez miedzi nie będzie ani zielonej energii, ani postępu technologicznego. Tymczasem planów wydobycia nie da się zrealizować — potrzebne byłoby otwieranie 60 nowych kopalń rocznie z wydobyciem 500 tysięcy ton miedzi.

czytaj więcej

Forum Energii alarmuje: w Polsce potrzeba 56 GW nowych mocy do końca 2030 r.

Do 2030 r. Polska może potrzebować 56 GW nowych mocy w energetyce, z czego 46 GW mają stanowić OZE, a 10 GW dodatkowe źródła gazowe - ocenili eksperci Forum Energii. Zaznaczyli, że kluczowe decyzje ws. przyszłości sektora energetycznego wciąż czekają na rozstrzygnięcie.

czytaj więcej

CZTERY LATA WZROSTÓW OZE – TRZYKROTNY PRZYROST MOCY, DWA RAZY WIĘCEJ ENERGII

Polska energetyka weszła w fazę, którą jeszcze kilka lat temu mało kto nazwałby realistyczną. W ciągu zaledwie czterech lat moc odnawialnych źródeł energii wzrosła trzykrotnie, a ilość energii wprowadzanej do sieci z OZE podwoiła się. Początek nowej ery przypadł na 2020 rok – rok, w którym fotowoltaika wystrzeliła w górę z siłą większą niż całe lata poprzednich inwestycji. Od tego momentu Polska weszła na ścieżkę, która każdego roku przynosi wyraźne zmiany nie tylko w liczbach, ale też w sposobie myślenia o bezpieczeństwie energetycznym i elastyczności sieci.

czytaj więcej
Ładowanie...

chcesz szybko otrzymać ofertę?

wiedza jest podstawą do wyboru najlepszego sposobu na finansowanie zielonej transformacji