szybki kontakt

oferta

kalkulator

nowe samochody

znajdź nas

Pożyczka leasingowa – rozwiązanie dla firm

26.03.2021

Wiele firm chce się rozwijać i rozszerzać zakres swojej działalności. Aby tak było, często potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Jego zakup może jednak nie być tak prosty ze względu na finanse. I tu rozwiązaniem może być pożyczka leasingowa!

mLeasing - pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kredytu czy leasingu – od lat doskonale sprawdza się biznesie. Dzięki pożyczce możesz stale inwestować w rozwój, bez konieczności angażowania środków własnych. Poznaj szczegóły oferty, dzięki której wygodnie sfinansujesz zakup sprzętu do firmy.


Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest pożyczka leasingowa
  • dlaczego warto skorzystać z tej formy finansowania
  • jak wygodnie otrzymasz pożyczkę w mLeasingu


Jak działa pożyczka leasingowa?


Pożyczka leasingowa jest produktem bardzo podobnym do kredytu bankowego. Podstawowa różnica polega na tym, że w tym przypadku finansującym jest nie bank, a firma finansująca – jak mLeasing. A proces wnioskowania o pożyczkę jest dużo szybszy niż w przypadku kredytu. Oferta pożyczki jest skierowana głównie do przedsiębiorców zwolnionych z podatku VAT, a także firm, które ubiegają się i korzystają z dotacji unijnych.

Jest to niejako rozwiązanie pośrednie pomiędzy kredytem a leasingiem. Zasadniczą różnicą jest czas trwania umowy pożyczki leasingowej. Leasing w wyniku przepisów najczęściej trwa 5 lat. W przypadku pożyczki leasingowej nie ma żadnych ograniczeń, poza tymi ustalanymi przez finansującego. Dlatego może być ona dłuższa lub krótsza – w zależności od potrzeb klientów.


Zalety pożyczki leasingowej


Z finansowego punktu widzenia pożyczka finansowa traktowana jest jak kredyt. Wiemy już jednak, że czas wnioskowania i podejmowania decyzji przy pożyczce jest zdecydowanie krótszy. Jednak zaletą jej podobieństwa do kredytu jest to, że pożyczkobiorca dokonuje amortyzacji przedmiotu, w efekcie czego po zakończeniu okresu pożyczki przechodzi on na własność pożyczkobiorcy. Miesięczne koszty pożyczki są zazwyczaj niższe niż w przypadku leasingu. Należy pamiętać, że pożyczka leasingowa obniża zdolność kredytową firmy.

Pożyczka leasingowa jest szczególnie polecana firmom, które:

  • ubiegają się o dotacje unijne
  • nie są płatnikami podatku VAT
  • poszukują finansowania środka trwałego opodatkowanego stawką 8% VAT

Przy tych warunkach, w przypadku konieczności wzięcia kredytu, warto rozważyć opcję pożyczki leasingowej w mLeasingu.


Pożyczka leasingowa od mLeasingu


Pożyczka, udzielana przez mLeasing, ma podobne procedury jak przy finansowaniu w przypadku leasingu. Dzięki temu cały proces wnioskowania oraz uzyskania odpowiedzi jest bardzo prosty. Cała procedura trwa krótko. Taka pożyczka leasingowa w mLeasingu, podobnie jak sam leasing, może być wykorzystana jedynie na finansowanie środków trwałych. Nie ma możliwości sfinansowania bieżących wydatków lub inwestycji, jak np. remont.

Na co możemy uzyskać taką pożyczkę?

Pożyczka leasingowa w mLeasingu umożliwi Ci dopasowanie okresu finansowania do swoich potrzeb – bez minimalnego czasu trwania umowy. Dzięki temu możesz zdecydować się na zakup urządzeń i pojazdów najwyższej klasy – i to bez konieczności angażowania wkładu własnego. A elastyczne dopasowanie rat nie obciąży Twojej firmy. Możesz skorzystać z tej formy finansowego wsparcia przy projektach dotowanych przez Unię Europejską. Ponadto rata pożyczki zwolniona jest z VAT, a po zakończeniu umowy środki trwałe stają się Twoją własnością.

Wnioskowanie o pożyczkę w mLeasingu jest proste i wygodne. Za pomocą przejrzystego formularza online możesz zapytać naszego doradcę o ofertę.

popularne artykuły


lorem

chcesz szybko otrzymać ofertę?

Ładowanie...