szybki kontakt

oferta

kalkulator

nowe samochody

znajdź nas

Wynajem długoterminowy – dla kogo

popularne
26.03.2021

Wynajem długoterminowy samochodu to dla wielu osób wygodne, optymalne rozwiązanie finansowania. Pozwala cieszyć się komfortem korzystania z auta bez konieczności jego zakupu. Po określonym w umowie czasie możesz oddać samochód i wziąć nowy.

mLeasing - wynajem długoterminowy

Najem to prosty i szybki sposób na korzystanie z auta bez konieczności lokowania finansów firmy. Szczególnie cenią go sobie osoby mające jednoosobową działalność gospodarczą. Za niską miesięczną ratę mogą wynająć samochód na określony czas. Jak zatem działa wynajem długoterminowy i dlaczego warto z niego skorzystać?


Z tego artykułu dowiesz się:

 • czym jest wynajem długoterminowy
 • kto możesz skorzystać z najmu
 • jakie są zalety wynajmu długoterminowego w mLeasingu


Czym jest wynajem długoterminowy?


Wynajem długoterminowy samochodu stanowi atrakcyjną alternatywę dla kredytowania pojazdu lub leasingu. Auto nie przechodzi na własność wynajmującego, ale służy mu we wszystkich codziennych sytuacjach. Można z niego korzystać na takich samych zasadach, jak korzysta się z firmowej floty samochodowej.

Często mówi się o nim jako samochodowym outsourcingu – kierowca, płacąc comiesięczną opłatę za wynajem, korzysta z samochodu, ale koszty napraw, serwisowania czy ubezpieczenia mogą spocząć na firmie oferującej wynajem. mLeasing przygotował dla klientów trzy warianty wynajmu:

W praktyce więc przedsiębiorca, który decyduje się na wynajem długoterminowy, pozyskuje samochód, z którego może korzystać każdego dnia, nie martwiąc się o opłaty eksploatacyjne – o ile wybierze odpowiednią opcję serwisową. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować auta na własność ani leasingować samochodu. Płacąc comiesięczną ratę za wynajem, pozbywa się więc problemów z serwisem czy ubezpieczeniem, a zyskuje komfort korzystania z pojazdu wysokiej klasy.


Wynajem długoterminowy – kto na nim skorzysta?


Najem długoterminowy gwarantuje wygodę korzystania z samochodu na atrakcyjnych, przewidywalnych warunkach. To idealne rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, którzy potrzebują pojazdu, by sprawnie organizować życie zawodowe.


Wynajem długoterminowy gwarantuje stałą comiesięczną ratę, która pozwala korzystać z wybranego przez nas auta. Rata jest stosunkowo niska – osoba wynajmująca spłaca wyłącznie utratę wartości auta. Dzięki temu większość przedsiębiorców jest w stanie pozwolić sobie na skorzystanie z tej opcji finasowania. Co ważne, w pakiecie możemy znaleźć cały zestaw usług dodatkowych, które sprawią, że obsługa samochodu będzie jeszcze łatwiejsza. Są to m.in.:

 • ubezpieczenie
 • assistance
 • pakiet serwisowy (w różnych wariantach)
 • serwis opon
 • karta paliwowa

Wynajem długoterminowy to wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić sobie dostęp do pojazdu bez konieczności kupowania go. System ten pozwala małym firmom zachować płynność finansową, dla wielu osób prowadzących biznesy jest korzystniejszy z punktu widzenia budżetu.


Samochód można zmieniać stosunkowo często, nie martwiąc się o sprzedaż poprzedniego. Wystarczy oddać auto do mLeasing i podpisać umowę na kolejne. W ten sposób gwarantujemy sobie dostęp do wysokiej klasy pojazdów. Dobry samochód, jak wiadomo, dodaje prestiżu firmie. To też korzystna opcja dla osób, które nie przewidują bardzo wysokiego rocznego przebiegu auta. Z góry ustala się roczny limit kilometrów, który można przejechać w ramach najmu.


Zalety wynajmu długoterminowego w mLeasingu


Wśród największych zalet najmu długoterminowego w mLeasingu można wymienić:

 • brak obowiązku wniesienia opłaty wstępnej
 • możliwość sfinansowania nowego lub poleasingowego samochodu osobowego i dostawczego do 3,5 tony
 • brak konieczności jednorazowego inwestowania dużej sumy w zakup pojazdu
 • brak ryzyka związanego z utratą wartości
 • możliwość włączenia rat za wynajem do kosztów uzyskania przychodu
 • możliwość wykupienia samochodu po zakończeniu umowy za wysokość opłaty resztowej
 • niska rata – spłacasz jedynie ubytek wartości auta
 • brak konieczności ponoszenia opłat eksploatacyjnych

Wynajem długoterminowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. To wygodne, bezpieczne i korzystne finansowanie pojazdu. Wybierz samochód z oferty mAuto.pl, skonfiguruj poziom raty najmu i ciesz się nowym samochodem.

popularne artykuły


lorem

chcesz szybko otrzymać ofertę?

Ładowanie...